دوره 10، شماره 4 - ( زمستان 1402 )                   جلد 10 شماره 4 صفحات 250-240 | برگشت به فهرست نسخه ها


XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Lotfi Y, Ahmadian M, Saeidnia H, Heidarimoghadam R, Mortezapoor A, Babamiri M. Investigating the Consequences of Change Fatigue in Health Care Workers. johe 2024; 10 (4) : 2
URL: http://johe.umsha.ac.ir/article-1-896-fa.html
لطفی یونس، احمدیان محمد، سعیدنیا حمید، حیدری مقدم رشید، مرتضی پور علیرضا، بابامیری محمد. بررسی پیامدهای خستگی ناشی از تغییر در کارکنان خدمات بهداشتی. مجله مهندسي بهداشت حرفه اي. 1402; 10 (4) :240-250

URL: http://johe.umsha.ac.ir/article-1-896-fa.html


1- ، mohammad.babamiri@yahoo.com
چکیده:   (1036 مشاهده)
چکیده                                                                                                                                    
سابقه و هدف: سازمان‌ها با ایجاد تغییرات جدید در سازمان، به دنبال نوآوری‌های مختلف برای حفظ سطح عملکرد خود در فضای رقابتی موجود هستند، اما این تغییرات مکرر می‌تواند زمینه‌ساز خستگی ناشی از تغییر و پیامدهای منفی ناشی از آن در کارکنان باشد؛ لذا مطالعه‌ی حاضر با هدف ارزیابی این پیامد در کارکنان ارائه‌دهنده‌ی خدمات بهداشتی انجام شد.
 مواد و روش‌‌ها: پژوهش حاضر مطالعه‌ای- مقطعی است که در مراکز بهداشتی و درمانی غرب ایران انجام شد. در این مطالعه، 803 نفر با استفاده از روش دردسترس انتخاب شدند. در این مطالعه، از مقیاس خستگی ناشی از تغییر، پرسش‌نامه‌ی استرس شغلی پارکر و دکوتیس، پرسش‌نامه‌ی رضایت شغلی برایفیلد و روث، پرسش‌نامه‌ی فرسودگی مسلش و جکسون، پرسش‌نامه‌ی قصد ترک شغل و پرسش‌نامه‌ی استاندارد تعهد سازمانی ماودی و همکاران استفاده شد. تمامی تحلیل‌ها با استفاده از نرم‌افزارهای SPSS23 و AMOS18 انجام گرفت.
یافته‌ها: نتایج مطالعه نشان داد که خستگی ناشی از تغییر با قصد ترک شغل، استرس، فرسودگی و رضایت شغلی ارتباط معناداری دارد؛ اما بین خستگی ناشی از تغییر و تعهد سازمانی ارتباط معنی‌داری مشاهده نشد. همچنین، بین وضعیت تأهل، سن، سابقه‌ی کار، نوع استخدام، نوع شغل و تحصیلات با خستگی ناشی از تغییر ارتباط معنی‌دار مشاهده شد.
نتیجه‌گیری: در محیط­هایی که با تغییرات سریع و مداوم همراه است، در نظر گرفتن خستگی ناشی از تغییر و پیامدهای آن اهمیت دارد؛ زیرا می­تواند باعث افزایش استرس شغلی، فرسودگی شغلی و کاهش رضایت شغلی و تعهد سازمانی شود و زمینه را برای ترک شغل فراهم کند.

واژگان کلیدی: خستگی ناشی از تغییر، قصد ترک شغل، فرسودگی، رضایت شغلی، تعهد سازمانی
شماره‌ی مقاله: 2
متن کامل [PDF 806 kb]   (218 دریافت)    
نوع مطالعه: مقاله پژوهشي | موضوع مقاله: ارگونومی

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله مهندسی بهداشت حرفه ای می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2024 CC BY-NC 4.0 | Journal of Occupational Hygiene Engineering

Designed & Developed by : Yektaweb